Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali oszukać metodą „na policjanta", wpadli w zasadzkę

Data publikacji 07.05.2018

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej przestępcy wprowadził w błąd pokrzywdzoną, a następnie pod pretekstem prowadzonej przez siebie akcji próbowali ją nakłonić do wzięcia kredytu i przekazania pieniędzy. Przed bankiem czekali już na nich prawdziwi policjanci. Za to przestępstwo Danielowi I. i Maciejowi K. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

Oszuści dzwoniąc do pokrzywdzonej i podszywając się pod funkcjonariuszy policji próbowali nakłonić kobietę do wzięcia kredytu w wysokości 50 tys. złotych i przekazania wszystkich pieniędzy w umówionym miejscu. Opowiedziana historia miała wzbudzić u pokrzywdzonej 72-latki przekonanie, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej w przestępców pracujących rzekomo w banku.

Zamiast planowanego łupu na fałszywych policjantów we wskazanym miejscu czekali już prawdziwi policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Zaplanowana i zorganizowana w najdrobniejszych szczegółach akcja zakończyła się zatrzymaniem 20-letniego Daniela I. i 19-letniego Macieja K. oraz zapobiegnięciem utraty przez pokrzywdzoną 50 tys. złotych.

Zgormadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuraturze na postawienie mężczyznom zarzutu usiłowania oszustwa. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Film Próbowali oszukać metodą „na policjanta", wpadli w zasadzkę

Pobierz plik Próbowali oszukać metodą „na policjanta", wpadli w zasadzkę (format mp4 - rozmiar 7.64 MB)

Powrót na górę strony