Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawała się za pracownika administracji i dokonywała kradzieży mieszkaniowych

Data publikacji 07.05.2018

Policjanci z Targówka zatrzymali kobietę, która podawała się za pracownika administracji, a potem dokonywała kradzieży. Milena Ł. weszła do mieszkania pod pretekstem kontroli wody. Jej ofiarami padły dwie mieszkanki Targówka. 27-latka usłyszała zarzuty kradzieży pieniędzy i biżuterii na kwotę prawie 15 tys. złotych. Tych przestępstw kobieta dopuściła się w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec podejrzanej 2 miesiące aresztu.

Policjanci z Targówka zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, a następnie zatrzymali 27-letnią mieszkankę Pragi Północ, która mogła mieć bezpośredni związek z kradzieżami mieszkaniowymi na tzw. administratora. Ofiarami tych przestępstw padły dwie mieszkanki Targówka. Operacyjni ustalili metody działania sprawcy, który w obu przypadkach był podobny. Kobieta podawała się za pracownika administracji i wchodziła do mieszkań pod pretekstem kontroli wody. Będąc w środku, różnymi sposobami odwracała uwagę właścicielek, a następnie dokonywała kradzieży.

Policjanci przesłuchali Milenę Ł. 27-latka odpowie za kradzieże, które miały miejsce 4 i 28 kwietnia. Kobieta podstępem weszła do dwóch mieszkań przy ul. Nadwiślańskiej, a następnie ukradła pieniądze i złotą biżuterię na kwotę prawie 15 tys. złotych. W wyniku podjętych czynności kryminalni z Targówka odzyskali skradzioną biżuterię i część pieniędzy.

27-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów. Przestępstw tych dokonała w warunkach recydywy. Sąd na wniosek śledczych i prokuratora rejonowego zastosował wobec Mileny Ł. dwa miesiące aresztu.

Wszystko wskazuje na to, że 27-latka miała wspólnika, którego teraz poszukują funkcjonariusze. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają kolejne wątki.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajcie ich do mieszkań, jeżeli nie znacie celu ich wizyty Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był do Was kierowany. Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 lub 112.

KSP/ek

Powrót na górę strony