Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba zatrzymana do sprawy bójki w centrum miasta

Data publikacji 07.05.2018

Kryminalni z bydgoskiej komendy przy wsparciu policyjnych antyterrorystów zatrzymali piątą osobę do sprawy marcowej bójki w centrum miasta. Zatrzymany został też jego kierowca. Ten natomiast poszukiwany był przez policjantów do sprawy wypadku drogowego, z którego zbiegł. Obaj ukrywali się przed funkcjonariuszami. Zostali już aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, po południu na ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Tam bydgoscy kryminalni wspólnie z policjantami z pododdziału antyterrorystycznego namierzyli 31-latka. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego, gdy jechał autem z kierowcą. Mężczyźni byli zaskoczeni szybkim i dynamicznym zatrzymaniem. Nie bez powodu. 31-latek był poszukiwany do sprawy bójki  która miałą miejsce w marcu, na ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy. Przez ten czas zatrzymany ukrywał się przed policjantami. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim młotek oraz kastet.

Natomiast jego 29-letni kierowca to bydgoszczanin, który był poszukiwany przez policjantów do sprawy wypadku drogowego, które miało miejsce 17 września 2017 roku na krajowej 25 (trasa Bydgoszcz-Tryszczyn). Zatrzymany był kierowcą pojazdu Volvo, który nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka peugeotem, a następnie z vwolkswagenem. W wypadku poważnie ucierpiała kierująca peugeotem. 29-latek zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed funkcjonariuszami. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim porcję marihuany. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 29-latek znajdował się pod wpływem kokainy oraz marihuany. Do badań została mu pobrana krew.

Bydgoszczanie są znani policjantom. Są zwiazani ze pseudokibicami jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Obaj zostali dowiezieni do policyjnego aresztu.

Następnego dnia  zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam zostały przedstawione im zarzuty. 31-latek usłyszał zarzut udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Natomiast jego młodszy kolega usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia, posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Prokurator po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

W sobotę, sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 31-latka i 29-latka na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Przypomnijmy, że w sprawie bójki przy ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy zatrzymane są cztery osoby, z czego trzy przebywają w areszcie. W trakcie prowadzonego śledztwa kryminalni zabezpieczyli pistolet. Zarzut dotyczący nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji usłyszał aresztowany 32-latek.

KWP w Bydgodzczy/ek

Powrót na górę strony