Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służą nawet po służbie

Data publikacji 08.05.2018

Policjantem, zgodnie z rotą ślubowania jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Potwierdzili to świnoujscy funkcjonariusze, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali złodzieja sklepowego. Z kolei blisko 3 promile alkoholu miał kierowca toyoty, którego zatrzymał jadący do służby policjant. Funkcjonariusz zauważył, że kierujący autem ewidentnie stanowi niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Samochód co chwilę zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zagrażał też idącym chodnikiem pieszym. Szybka reakcja policjanta zapobiegła możliwej tragedii.

Do zdarzenia doszło na terenie Świnoujścia. Mł. asp. Krzysztof Szczaurski i sierż. Paweł Lisok ze świnoujskiej komendy będąc po służbie zauważyli spacerującego po mieście mężczyznę, który był podobny do podejrzewanego o szereg kradzieży. „Bystre oko” funkcjonariuszy potwierdziło ich przypuszczenia. To ten mężczyzna kilkukrotnie dokonał kradzieży w jednej z miejscowych drogerii.

Mundurowi wiedząc, że nie ma on stałego miejsca zamieszkania i ukrywa się przed organami ścigania szybko przystąpili do działania i zatrzymali 32-latka. Podejrzewany nie krył zdziwienia interwencją policjantów poza służbą.

32-latek usłyszał zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Wkrótce stanie przed sądem. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

***

W sobotę 5 maja br., w miejscowość Obłąki (pow. oleski) policjant jadący na nocną służbę zauważył pojazd, który poruszał się wężykiem. O całej sytuacji powiadomił dyżurnego w Oleśnie, który niezwłocznie na miejsce skierował patrol.

Funkcjonariusz jechał za pojazdem, którego kierujący stwarzał coraz większe zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Swoimi manewrami stanowił również niebezpieczeństwo dla pieszych idących chodnikiem. W pewnym momencie, gdy pojazd zwolnił, policjant jadący swoim prywatnym samochodem zdołał go wyprzedzić, zmusił do zatrzymania i uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę.

Po przybyciu na miejsce patrolu Policji, okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu oleskiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Teraz jego sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

(KWP w Szczecinie / KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony