Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły trzy osoby

Data publikacji 08.05.2018

W poniedziałkowy wieczór (7 maja) na drodze wojewódzkiej nr 278 w powiecie wschowskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia hondy civic i opla zafiry śmierć poniosły 3 osoby, w tym 12-letnia dziewczynka. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności procesowe na miejscu zdarzenia i będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego wypadku.

W poniedziałek (7 maja) około godz. 20 na drodze W-278 w gminie Sława doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Siła uderzenia była bardzo duża, samochody zostały kompletnie zniszczone. 28-letni kierowca hondy civic i pasażer opla zafira ponieśli śmierć na miejscu. Pasażerka hondy - 12-letnia dziewczynka - walczyła o życie, lecz mimo reanimacji zmarła. Kierowca i pasażer opla z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze i szpitala w Nowej Soli. Szybka reakcja na zdarzenie, pomoc poszkodowanym, błyskawiczne powiadomienie służb ratowniczych, śmigłowiec ratunkowy, patrole policji, prokurator, zastępy OSP oraz PSP we Wschowie, wyznaczone drogi objazdowe - tak wyglądał scenariusz tragicznego wczorajszego zdarzenia drogowego, na które najechał Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hondy stracił panowanie nad pojazdem, czego konsekwencją było czołowe zderzenie, z jadącym z naprzeciwka oplem. Pomocy poszkodowanym w pierwszej kolejności udzielał insp. Tomasz Kłosowski, który utrzymywał kontakt z zakleszczonymi w pojeździe osobami, kierował działaniami ratowniczymi. Pomocy udzielali również policjanci z Komisariatu Policji w Sławie oraz osoby postronne. Po szybkim przybyciu na miejsce służb ratowniczych działania trwały do późnej nocy. Ciała ofiar zabezpieczono i przewieziono do prosektorium w Zielonej Górze. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie.

Apelujemy do zmotoryzowanych o rozwagę i rozsądek, a przede wszystkim o przestrzeganie przepisów prawa, jako fundamentu bezpieczeństwa na drogach. Stosujmy się do znaków drogowych i zapinajmy pasy bezpieczeństwa - jest to podstawowy element wyposażenia pojazdu, ratujący życie. Apelujemy również „ściągnięcie nogi z gazu”, gdyż niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków.

 

Źródło: podkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

Powrót na górę strony