Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zostań jednym z nas - nowy spot promujący służbę w Policji

Data publikacji 08.05.2018

Chcesz pomagać? Zostań jednym z nas - to główne przesłanie spotu promującego służbę w Policji, który powstał z inicjatywy żyrardowskich mundurowych. Film ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji.

Policjanci garnizonu mazowieckiego zachęcają młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Odbywają spotkania z licealistami, studentami. W czasie spotkań z młodzieżą policjanci rozdają m.in. materiały, które powstały w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu. Można wtedy zdobyć informacje dotyczące zasad i wymogów, jakie musi spełniać kandydat do pracy w Policji.

Policjanci z Żyrardowa kolejny raz zrealizowali film, który ma promować służbę w Policji. Realizacją pomysłu zajęła się sierż. szt. Anna Rabas-Szarska, która w ekspresowym tempie wymyśliła scenariusz do filmu. Ale to dopiero początek. Kolejne tygodnie przyniosły nawiązywanie współpracy z kolejnymi osobami, bez których spot by nie powstał. W powstanie spotu zaangażował się Jarosław Szarski, który spot zrealizował. DJ i producent muzyczny Grzegorz Cebula, bardziej znany pod scenicznym pseudonimem C-BOOL zgodził się na wykorzystanie w spocie utworu „Wonderland”. Spot nie powstał by też, bez zaangażowania ratowników medycznych z firmy „Falck”, firmy Arlen Textile Group oraz Kuby Kręcickiego i Adriana Orłowskiego, którzy wystapili w jednych z głównych ról. Czynni policjanci i policjantki z KPP w Żyrardowie: podkom. Dorota Targaszewska, st. asp. Robert Sulik, sierż. szt. Zbigniew Kaźmierczak, post. Igor Olesiński, post. Monika Michalczyk zagrali samych siebie – mundurowych, którzy na co dzień pomagają innym i tym sposobem zachęcają niezdecydowanych do podjęcia wyzwania, jakim jest służba w Policji.

Warto podkreślić, że to już trzeci film promujący pracę policjantów zrealizowany przez żyrardowskich policjantów. Pierwszy z filmów zdobył sporą popularność w jednym z serwisów społecznościowych, gdzie osiągnął 160 tysięcy wyświetleń i wiele pozytywnych opinii. Drugi spot zrealizowany przez miejscową dzielnicową sierż.szt. Anną Rabas-Szarską zajął I miejsce w konkursie ogłoszonym w ramach festiwalu Kameralne Lato.

 

Autor: asp. Agnieszka Ciereszko

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.17 MB)

Powrót na górę strony