Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli chorującemu na epilepsję

Data publikacji 09.05.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu udzielili pomocy chorującemu na epilepsję mężczyźnie. St. sierż. Mateusz Malinowski i st. sierż. Rafał Nieckarz, podczas służby udzielili 35- latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę służbom medycznym.

Policjanci pomogli mężczyźnie choremu na epilepsję. St. sierż. Mateusz Malinowski i st .sierż. Rafał Nieckarz z wałeckiej komendy patrolowali okolice dworca autobusowego, kiedy ratowali 35-latka. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali go pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w godzinach dopołudniowych. Policjanci poruszali się oznakowanym radiowozem w stronę dworca PKS. Przejeżdżając ulicą Kolejową zauważyli grupę osób stojących nad leżącym mężczyzną.


W związku z tym, niezwłocznie podjechali do grupy osób aby sprawdzić zaistniałą  sytuację. Jak się okazało lezący na brukowej jezdni mężczyzna doznał najprawdopodobniej ataku epilepsji.
Od stojących tam osób mundurowi usłyszeli, że pogotowie ratunkowe zostało powiadomione. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, a po  ustaniu ataku, ułożyli 35- latka w pozycji bocznej ustalonej.
O podjętej interwencji poinformowali dyżurnego jednostki. Po chwili na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala.


    

mł asp. Beata Budzyń/AG

Powrót na górę strony