Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka powołana do reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej

Data publikacji 09.05.2018

Policjantka Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach została powołana do reprezentacji Polskiej Policji w piłce nożnej kobiet. W połowie kwietnia funkcjonariuszka zdobyła złoty medal wraz z drużyną na Halowych Mistrzostwach piłki nożnej Policji w Cetniewie.

Na początku marcu br. policjantka Paulina Magulska została powołana do reprezentacji Polskiej Policji w piłce nożnej kobiet. W dniach 12-14 kwietnia br. w Cetniewie młoda funkcjonariuszka zadebiutowała na Mistrzostwach Polskiej Policji w Halowej Piłce Nożnej zajmując wraz z drużyną I miejsce. Paulina otrzymała również indywidualne wyróżnienie. Organizatorem turnieju było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA (International Police Association – organizacja skupiająca funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych z całego świata) Region Gdynia przy współpracy z KWP w Gdańsku i KPP w Pucku. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji. W zawodach wzięło udział 200 zawodników, w tym: 150 mężczyzn i 50 kobiet – funkcjonariuszki, funkcjonariusze i pracownicy: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Celem Mistrzostw była popularyzacja piłki nożnej oraz integracja środowiska służb mundurowych.

Jak opowiada policjantka piłka nożna w jej sercu gościła od najmłodszych lat. Grała z tatą, bratem i przyjaciółmi z podwórka. Od 2011 r. rozpoczęła grę w klubie Gryf Goręczyno. W 2014 r. zmieniła go na GKS Żukowo, w którym kopie piłkę do dnia dzisiejszego. Jest kapitanem tej drużyny, a na boisku gra na pozycji napastnika. 

Paulina Magulska jest absolwentką klasy o profilu policyjnym. Po zakończeniu szkoły średniej wstąpiła w szeregi Policji. Obecnie jest najmłodszą policjantką KPP w Kartuzach. Na co dzień uśmiechnięta, pełna optymizmu i tryskająca energią funkcjonariuszka.

Oprócz tych sukcesów, post. Magulska ma również wiele innych tytułów m.in.: I miejcie w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet wraz z tytułem króla strzelców (2016), II miejsce w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet wraz z tytułem wicekróla strzelców (2017), I miejcie w Pomorskiej Lidze Halowej Kobiet wraz z tytułem króla strzelców (2018), II miejsce w Halowym Turnieju piłki nożnej z okazji dnia kobiet o puchar marszałka województwa zachodniopomorskiego wraz z tytułem króla strzelców (2018).

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjantka podczas meczu
  • Paulina Magulska
  • policjantka przy radiowozie
Powrót na górę strony