Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reakcja świadka zapobiegła tragedii na drodze

Data publikacji 10.05.2018

Pijana matka odwoziła córkę do szkoły. Podczas badania stanu trzeźwości zabrakło skali na alkosensorze. Prawidłowa reakcja świadka oraz szybkie i zdecydowane działanie policjantów zapobiegły tragedii na drodze.

8 maja 2018 roku około 8:00 oficer dyżurny łódzkiej policji został powiadomiony przez 46-letniego mężczyznę o zatrzymaniu na ul. Zbocze nietrzeźwej kierującej. Z relacji świadka wynikało, że osoba kierująca samochodem bmw poruszała się od krawężnika do krawężnika. Gdy pojazd zatrzymał się, z auta wysiadło dziecko. Nie czekając na dalszy rozwój sytuacji podbiegł do auta. Za kierownicą siedziała kobieta, od której wyczuł alkohol. Mężczyzna natychmiast zabrał kluczyki ze stacyjki i wezwał mundurowych. W trakcie oczekiwania na patrol drogówki podjechał kierujący hyundaiem, który oświadczył że chwilę wcześniej zatrzymane bmw uderzyło w jego auto. Policjanci zweryfikowali stan trzeżwości kobiety. Na urządzeniu zabrakło jednak skali na wyświetlenie wyniku.

Funkcjonariusze wraz z kobietą pojechali do najbliższego komisariatu, gdzie ponownie przeprowadzili badanie 42-latki. Okazało się, że miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Policjanci mając na uwadze, że dziecko kobiety nadal przebywało w szkole, wezwali do placówki ojca dziewczynki, który zaopiekował się córką. Kobieta została przewieziona do izby wytrzeźwień, a jej auto odholowano na parking strzeżony. Po wytrzeźwieniu odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych dokumentów. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zatrzymana kobieta w radiowozie
  • nietrzeźwa kierująca w komisariacie
Powrót na górę strony