Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z krwi i kości - na urlopie zatrzymał sprawce kradzieży

Data publikacji 10.05.2018

Sierż. szt. Marcin Wichrowski jest dzielnicowym w gminie Dobiegniew, gdzie dba o bezpieczeństwo mieszkańców. W piątek (4 maja) kiedy przebywał na urlopie, w czasie zakupów w jednym ze sklepów zauważył mężczyznę usiłującego dokonać kradzieży. Dzięki reakcji dzielnicowego mężczyzna został zatrzymany, a towar wrócił na sklepową półkę.

Policjant to specyficzny zawód, to służba społeczeństwu w trosce o bezpieczeństwo. Dlatego mundurowi wielokrotnie udowadniają, że policjantem nie przestaje się być po zakończonej służbie, ale jest się stróżem prawa cały czas. Dyspozycyjność i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, to cechy, które powinny charakteryzować każdego policjanta. Bez wątpienia takie cechy posiada sierżant sztabowy Marcin Wichrowski. Na co dzień jest dzielnicowym w gminie Dobiegniew i niejednokrotnie udowadniał, że jest dzielnicowym i policjantem z krwi i kości: 

Policjanci uratowali życie kobiecie

W piątek, 4 maja kiedy sierżant sztabowy Marcin Wichrowski przebywał na urlopie zauważył w czasie robienia zakupów mężczyznę chowającego pod bluzę produkty ze sklepu. Mężczyzna chcąc uniknąć płacenia próbował dokonać kradzieży. Wszystko miało miejsce w jednym z marketów na terenie Strzelec Krajeńskich. Niestety dla złodzieja, czujny dzielnicowy ujął „amatora darmowych zakupów” i powiadomił strzeleckich policjantów. Ci po przyjeździe na miejsce ukarali mężczyznę mandatem. Natomiast towar w nienaruszonym stanie wrócił na sklepową półkę.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony