Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nawet zmiana wizerunku nie pomogła

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zakończyli poszukiwania 29- letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków, handel nimi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wzajemna współpraca naszych policjantów i funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji zakończyła się zatrzymanego poszukiwanego listem gończym.

Szczeciński sąd wydał list gończy za 29-latkiem, w marcu 2017r. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Był też powiązany ze zorganizowaną grupą przestępczą handlująca narkotykami w zachodniopomorskim. Miał do odbycia blisko 3, 5 roku kary pozbawienia wolności. M

Najpierw sprawę prowadzili kołobrzescy policjanci, którzy zajęli się min. ustaleniami jego miejsca pobytu. Następnie poszukiwania zostały przekazane do szczecińskich funkcjonariuszy, którzy potwierdzając wcześniejsze informacje, że może on przebywać na terenie województwa mazowieckiego zajęli się namierzaniem 29-latka. Poszukiwany zmieniał często miejsca pobytu i ukrywał się przed organami ścigania w różnych miastach Polski. Policjanci weryfikowali na bieżąco poszczególne ustalenia i sprawdzali je na bieżąco. Ich żmudna i wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu 29-latka.

Przy współpracy naszych kryminalnych z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Do zatrzymania doszło w powiecie pruszkowskim, na jednym z osiedli, w którym ostatnio zamieszkiwał. Poszukiwany był zaskoczony obecnością policjantów. Mężczyzna aby zmylić organy ścigania zmienił swój wygląd i zapuścił brodę. Jednak ani częste zmiany miejsc pobytu, ani zmiana wizerunku nie przeszkodziła policjantom w ustaleniu, gdzie przebywa i zatrzymaniu go.

29-latek trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 4 miesiące.

KWP w Szczecinie/ek

Powrót na górę strony