Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj" – manewry grożące katastrofą

Data publikacji 10.05.2018

Lekceważenie przepisów, lekkomyślność czy agresja na drogach – zachowania, które mogą skończyć się tragicznie. Zwłaszcza w miejscach wymagających szczególnej koncentracji. Remonty dróg, zmiany w organizacji ruchu, tymczasowe przeprawy przez rzeki czy przejazdy kolejowe – ignorowanie obowiązujących tam przepisów może doprowadzić nawet do katastrofy drogowej. Tym szczególnym sytuacjom poświęcamy najnowszy odcinek programu "Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj". Pozycja obowiązkowa zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kierowców.

Prezentujemy kolejny odcinek programu "Opolski pirat. Widzisz - zareaguj" Pokazujmy w nim fatalne zachowania kierowców, w miejscach wymagających szczególnej ostrożności i koncentracji. Mowa tu o remontowanych odcinkach dróg, zmienionej organizacji ruchu, tymczasowych trasach czy przejazdach kolejowych. Tam wyjątkowo groźne jest jeżdżenie "na pamięć" czy lekceważenie obowiązujących przepisów. Wszystkie nagrania pochodzą z województwa opolskiego – zostały przesłane przez kierowców na naszą specjalną skrzynkę mailową "Widzisz – zareaguj": problemdrogowy@opolska.policja.gov.pl

Taki pomysł na drogowe piractwo działa już od 2013 roku. Kierowcy wysyłają nam nagrania ze swoich samochodowych wideorejestratorów. Dzięki temu, możemy jeszcze skuteczniej walczyć z drogową nieodpowiedzialnością. Liczba przesyłanych na naszą skrzynkę nagrań pokazuje, że kierowcy nie godzą się na bezmyślność i agresję na drogach. Tylko w 2017 roku takich zgłoszeń otrzymaliśmy blisko 350. Każdą taką sprawę policjanci badają a wobec winnych są wyciągane odpowiednie konsekwencje.

Teraz, wykorzystując przekazywane nam nagrania, możemy pokazać jak nie zachowywać się za kierownicą. Dzięki współpracy z redakcją Nowej Trybuny Opolskiej, współtworzymy program "Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj". To właśnie tam, można zobaczyć wyjątkowo niebezpieczne sytuacje na opolskich drogach, nieodpowiedzialne zachowania czy nieprawidłowe manewry. Ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mł. insp. Maciej Milewski omawia nagrania i wyjaśnia zarejestrowane błędy kierowców. Program jest dostępny również na na stronie ->NTO.

Film "Opolski Pirat. Widzisz – zareaguj" – manewry grożące katastrofą

Powrót na górę strony