Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał uciec przed odpowiedzialnością

Data publikacji 10.05.2018

Zatrzymany przez staszowskich policjantów po poniedziałkowym pościgu 37 – latek, dziś został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna wraz ze swoim wspólnikiem podjął próbę ucieczki na widok funkcjonariuszy, ponieważ jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za kradzież sprzętu AGD.

Wszystko rozpoczęło się w poniedziałkowy wieczór, gdy policjanci staszowskiej drogówki ujawnili przekroczenie prędkości przez osobową skodę na terenie gm. Rytwiany. Mundurowi natychmiast zareagowali na popełnione wykroczenie i przystąpili do zatrzymania tego pojazdu. Kierowca jednak nie reagował na sygnały dźwiękowe ani błyskowe nakazujące zatrzymanie pojazdu.  Zaczął odjeżdżać w przeciwnym kierunku co jasno wskazywało, że chce uniknąć kontroli drogowej. Funkcjonariusze przystąpili do pościgu powiadamiając dyżurnego staszowskiej komendy. Kierujący skodą po przejechaniu kilku kilometrów skręcił w drogę szutrową i tam tracąc panowanie nad pojazdem wjechał do rowu.  Znajdujący się w pojeździe dwaj mężczyźni podjęli próbę ucieczki pieszo. Policjanci po chwili zatrzymali 37 – latka, który trafił do policyjnego aresztu. Jak wynika z policyjnych ustaleń obydwaj mężczyźni poruszali się osobową skodą na skradzionych tablicach rejestracyjnych.  Podejrzewani są oni również o dokonanie kradzieży sprzętu AGD z jednego ze sklepów na terenie powiatu starachowickiego. Zatrzymany mężczyzna odpowie ponadto za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Znany jest policjantom ze swej przestępczej działalności. Zatrzymanie drugiego z mężczyzn to tylko kwestia czasu.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił prokuraturze o wnioskowanie, zastosowania przez sąd wobec zatrzymanego 37 - letniego  mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Dziś sąd przychylił się do wniosku i został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

Opr.MD

Źródło: KPP w Staszowie

Opis filmu: Pościg

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.92 MB)

Powrót na górę strony