Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki sfałszowanym zwolnieniom unikali więzienia

Data publikacji 27.02.2008

Policjanci z Gorzowa zatrzymali 20 osób związanych ze sprawą wystawiania fikcyjnych zaświadczeń lekarskich, dzięki którym skazani unikali kar więzienia. Z tym przestępczym procederem mają związek m.in. lekarze ze szpitali w Gorzowie i Dębnie. Zatrzymania trwały od poniedziałku. Dziś rano w ręce kryminalnych wpadł Zbigniew C., któremu zarzuca się związek z podpaleniem baru przy ul. Matejki oraz wręczanie korzyści majątkowych gorzowskim medykom.

Nad tą sprawą policjanci z sekcji kryminalnej gorzowskiej komendy miejskiej pracowali od kilku miesięcy. Chodziło o wyjaśnienie okoliczności podpalenia baru kebab i kwiaciarni przy ul. Matejki. Funkcjonariusze ustalili, że w grę wchodziło podpalenie. Szybko namierzyli też osoby biorące w nim udział.

Pracując nad tą sprawą policjanci natrafili również na wątek korupcyjny. Od poniedziałku trwały zatrzymania kolejnych podejrzewanych. W tej sprawie policjanci ogłosili ponad kilkadziesiąt zarzutów, w tym również trzem lekarzom ze szpitali w Gorzowie i Dębnie. Podejrzani, w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych, wystawiali fikcyjne zaświadczenia, zwolnienia lekarskie, a nawet poświadczali wykonanie operacji, które nigdy nie miały miejsca. Działania te w dalszej kolejności wykorzystywane były przez wręczających łapówki do uzyskania świadczeń zdrowotnych i co najbardziej istotne, uniknięcia odbywania kar pozbawienia wolności. Jeden z lekarzy nadal jest zatrzymany, drugi z nich wczoraj został zwolniony, po zastosowaniu wobec niego poręczenia majątkowego w kwocie 100 tys. zł.

Dziś nad ranem policjanci zatrzymali Zbigniewa C. Mężczyzna podejrzany jest o szereg przestępstw kryminalnych. Wśród nich jest podpalenie baru przy ul. Matejki, oraz wręczanie korzyści majątkowych lekarzom, w celu uzyskania dokumentów pozwalających na unikniecie odbywania kary więzienia.

Realizowana przez policjantów z gorzowskiej KMP sprawa jest rozwojowa. Kryminalni planują dalsze zatrzymania.

Film Dzięki sfałszowanym zwolnieniom unikali więzienia


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Dzięki sfałszowanym zwolnieniom unikali więzienia (format flv - rozmiar 947.27 KB)

Powrót na górę strony