Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali nieuczciwych klientów

Data publikacji 10.05.2018

Policjant z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej przebywający na urlopie złapał złodzieja. Stróż prawa pomimo, że w sklepie był z małymi dziećmi, nie zawahał się ruszyć w pościg za uciekającym przestępcą. W nagrodę za dzielną postawę taty, dzieci dostały od ekspedientek po lizaku. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Świerzawie, który w drodze do sklepu zauważył wybiegającego mężczyznę. Jego doświadczenie i zdecydowane działanie doprowadziło do zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej i odzyskania części artykułów.

Policjant pionu kryminalnego, rudzkiej „jedynki” w trakcie swojego urlopu wybrał się z dziećmi na zakupy do sklepu. Będąc już przy kasie, zauważył mężczyznę z czterema butelkami alkoholu, który nie miał zamiaru za nie zapłacić. Kiedy sprawca zorientował się, że jest obserwowany, wybiegł na zewnątrz. Policjant ruszył za nim, pozostawiając dzieci pod opieką ekspedientki. Po chwili pościgu zatrzymał sprawcę i zawiadomił dyżurnego. Mężczyzna nie miał żadnych szans na ucieczkę, ponieważ prywatnie policjant jest zapalonym biegaczem. Patrol, który przyjechał na miejsce zwrócił pracownicom sklepu skradziony alkohol, a mężczyznę ukarał wysokim mandatem.

Wdzięczne ekspedientki zrewanżowały się dzieciom lizakami za tak dzielną postawę ich taty. Zdarzenie to dowodzi, że stróżem prawa się jest, a nie bywa. Oddanie i wierność służbie, również po jej zakończeniu, czy w czasie urlopu, to wyraz profesjonalizmu i zaangażowania ze strony policjantów.

KWP w Katowicach/ek

***

Policjant będąc w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednego ze sklepów na terenie Wojcieszowa. W sklepie zauważył mężczyznę, który stał w pobliżu drzwi i trzymał w rękach artykuły spożywcze. Kiedy zbliżył się do drzwi wejściowych, mężczyzna wykorzystał sytuację i wybiegł na zewnątrz. Doświadczony policjant nie miał wątpliwości, że doszło do kradzieży. Błyskawicznie udał się za mężczyzną. Chwilę później, kompletnie zaskoczony sytuacją 52-latek został zatrzymany.

Dzięki szybkiej interwencji policjanta skradziony towar wrócił na sklepowe półki, a sprawca został ukarany.

KWP we Wrocławiu/ek

Powrót na górę strony