Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali mieszkańców z zadymionego domu

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z komisariatu w Terespolu powiadomieni w nocy o pożarze bloku weszli przez okno jednego z mieszkań i wynieśli z niego 74-letnią kobietę. Pomogli również bezpiecznie opuścić mieszkanie trzem innym osobom. Teraz mundurowi ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy, na ul. Reymonta w Terespolu. Dyżurny komisariatu przed północą otrzymał informację o pożarze domu wielorodzinnego. Policjanci skierowani zostali natychmiast pod wskazany adres. Gdy dotarli na miejsce, z jednego z mieszkań usytuowanych na parterze wydobywały się kłęby dymu. W rozmowie z mieszkańcami ustalili, że wewnątrz nadal znajdują się mieszkańcy.

Sierż. szt. Karol Pawelec i sierż. szt. Marek Gutko przystąpili do działania. Mundurowi nie mogli już przejść przez zadymioną i płonąca klatkę schodową, dlatego przez okno weszli do znajdującego się na parterze mieszkania. Wynieśli z niego 74-letnia kobietę.

Gdy na miejsce przybyła załoga straży pożarnej, policjanci nadal pomagali mieszkańcom bloku. Wspólnie z jednym ze strażaków weszli po drabinie do mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Tam pomogli bezpiecznie opuścić mieszkanie trzem osobom. Funkcjonariusze udzielili również pomocy 21-latce, która ratowała sie ucieczką przez okno. Po przyjeździe załogi karetki pogotowia kobieta przekazana została służbom medycznym.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały trzy osoby, w tym wyniesiona przez strażaków 64-latka z mieszkania, w którym wybuchł pożar. NIestety kobieta zmarła wczoraj w szpitalu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

(KWP w Lublin/ mw)

Powrót na górę strony