Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedli mężczyznę od próby samobójczej

Data publikacji 10.05.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zareagowali na widok pieszego i odwiedli mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

W środę 9 maja około godz. 16.00. policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej podczas patrolu drogi relacji Wola Gręboszowska - Hubenice zauważyli mężczyznę poruszającego się poboczem. Mężczyzna nie zwracał uwagi na otoczenie, szedł z pochyloną głową, nie reagował na to co się dzieje wokół niego, wydawał się wyobcowany. Uwagę policjantów zwrócił także kawałek sznura wystający spod jego koszuli.

Funkcjonariusze zainteresowali się pieszym i podjęli próbę nawiązania z nim kontaktu. Początkowo nie chciał on z nimi rozmawiać. Policjanci jednak nie rezygnowali.

Po pewnej chwili negocjacje funkcjonariuszy z mężczyzną przyniosły pozytywny skutek. 39-letni mieszkaniec gminy Gręboszów zaczął opowiadać policjantom o swoich problemach, które go przytłaczają i o chęci popełnienia samobójstwa. Zobrazował to funkcjonariuszom wyciągając spod koszuli sznur zakończony pętlą. Policjanci powiadomili pogotowie, a do czasu przyjazdu karetki na miejsce mężczyzna był cały czas pod opieką funkcjonariuszy. Załoga pogotowia zabrała 39-latka do szpitala.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony