Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty tymczasowe za uprowadzenie dla okupu

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga od marca 2018 roku prowadzili sprawę uprowadzenia dla okupu mężczyzny, na konto którego zostały przelane pieniądze pochodzące z przestępstwa. Kilka dni temu na wniosek prokuratora zatrzymani do sprawy czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Sprawa miała swój początek w marcu 2015 roku. Wówczas grupa zajmująca się dokonywaniem oszustw, działając wspólnie i w porozumieniu, uprowadziła dla okupu znanego sobie biznesmena - zaangażowanego w "pranie pieniędzy" pochodzących z przestępstwa, które miało charakter porachunkowy.

Wcześniej pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia związanego z oszustwem bankowym. Pieniądze, które mężczyźni wyłudzili z konta klienta jednego z banków miały trafić do ustalonego kantoru i tam wypłacone.

Porywacze znęcali się nad uprowadzonym, grozili mu śmiercią. Wówczas właściciel  kantoru przekazał swoim oprawcom 100 tysięcy złotych, które zniknęły z konta poszkodowanego klienta banku.

37-letniemu Adrianowi K., 36-letniemu Sebastianowi B., 27-letniemu Patrykowi S. i 42-letniemu  Michałowi  S. zostały przedstawione zarzuty uprowadzenia dla okupu,  za co grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Czterech z zatrzymanych mężczyzn decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ i na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

ea

  • Policjanci realizujący konwój z zatrzymanymi
  • Policjant SPAP-u z zatrzymanym mężczyzną
  • Zatrzymany mężczyzna w eskorcie policjantów SPAP-u
  • Policjant SPAP-u z zatrzymanym mężczyzną
  • Kryminalni z zatrzymanym mężczyzną
  • Kryminalny z zatrzymanym mężczyzną
  • Kryminalny z zatrzymanym mężczyzną
  • Kryminalny z zatrzymanym mężczyzną
  • Kryminalny z zatrzymanym mężczyzną

Film Areszty tymczasowe za uprowadzenie dla okupu

Pobierz plik Areszty tymczasowe za uprowadzenie dla okupu (format mp4 - rozmiar 13.67 MB)

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony