Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwalczamy przestępczość gospodarczą - policjanci zabezpieczyli podrabiany towar o wartości strat przeszło 110 tys. złotych

Data publikacji 11.05.2018

Wspólne działania policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą z Gubina i Krosna Odrzańskiego skutkowały zabezpieczeniem rzeczy oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartości strat jakie poniosły firmy to przeszło 110 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Gubina i Krosna Odrzańskiego w wyniku prowadzonych działań ustalili, iż w lokalach handlowych na terenie powiatu krośnieńskiego najprawdopodobniej dochodzi do sprzedaży rzeczy oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Informacja potwierdziła się. Mundurowi w czwartek (10 maja) wspólnie z przedstawicielem kancelarii prawnej reprezentującej prawa firm, których znaki towarowe są prawnie zastrzeżone weszli do dwóch sklepów w Gubinie i Krośnie Odrzańskim, w których wśród sprzedawanego towaru ujawnili odzież, obuwie oraz zabawki, które budziły wątpliwość co do autentyczności. Wstępna analiza wykazała, że zabezpieczony towar to podróbki. Szacunkowa wartości strat, jakie poniosły firmy to przeszło 110 tys. złotych.

Okoliczności spraw, w tym również to skąd pochodziły zabezpieczone towary, będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą. Policjanci kontrolujący różnego rodzaju punkty sprzedaży pod kątem nieuczciwych handlarzy, zapewniają, że nie była to ostatnia tego typu sprawa.

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za nielegalne używanie znaku towarowego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.79 MB)

Powrót na górę strony