Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala

Data publikacji 11.05.2018

Dbanie o życie innych i chęć niesienia im pomocy – te cechy na pewno posiadają sierż. sztab. Kamila Starzecka i asp. Arnold Nowojski z Komisariatu II Policji w Opolu. To do nich z niecodzienną prośbą zgłosił się mieszkaniec naszego miasta – jego ciężarna żona musiała pilnie dostać się do szpitala, a ulice miasta były zakorkowane. Funkcjonariusze szybko i sprawnie przepilotowali małżeństwo do szpitala.

11 maja o godzinie 7.00 swoją służbę rozpoczęli sierż. sztab. Kamila Starzecka i asp. Arnold Nowojski. Po odprawie ruszyli w patrol po mieście. Tuż po godzinie 10.00 przebywali w okolicach ul. Sosnkowskiego w Opolu.

W pewnym momencie podjechał do nich kierowca toyoty i poinformował, że żona jest w ciąży, pojawiły się komplikacje i pilnie musi z nią dotrzeć do szpitala. W takich sytuacjach liczy się każda minuta, dlatego policjanci natychmiast zgłosili dyżurnemu, że będą eskortować samochód do szpitala przy ul. Reymonta.

Włączyli sygnalizację świetlną i dźwiękową w swoim radiowozie i pomogli w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala na ul. Reymonta. Na szczęście zdążyli na czas i przyszłą mamą zajęli się już lekarze.

Powrót na górę strony