Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który skoczył do rzeki

Data publikacji 13.05.2018

Policjant ze śródmiejskiej komendy uratował mężczyznę, który skoczył do Wisły. St. post. Adrian Kopka- Drzewicki w pełnym umundurowaniu pierwszy skoczył do rzeki i wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej 23-latek został oddany pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I i Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji pełnili służbę w rejonie Bulwarów Wiślanych. Tuż po 01.00 usłyszeli krzyk mężczyzny, sugerujący że chce on targnąć się na swoje życie. Policjanci natychmiast pobiegli w miejsce skąd dochodziły krzyki i tam zauważyli mężczyznę, który na ich oczach skoczył do rzeki. Mundurowi natychmiast ruszyli z pomocą topiącemu się mężczyźnie. St. post. Adrian Kopka- Drzewicki, w pełnym umundurowaniu, pierwszy skoczył do rzeki i wyciągnął z wody nieprzytomnego już mężczyznę.

Po udzieleniu przez policjantów pierwszej pomocy, mężczyzna odzyskał przytomność. 23-latek był agresywny w stosunku do policjantów, chciał nadal skakać do rzeki. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, któremu przekazano młodego mężczyznę.

Dzięki czujności i szybkiej interwencji mężczyźnie nie zagraża już niebezpieczeństwo. Postawa st. post Adriana Kopki-Drzewickiego jest godna szacunku i uznania.

KSP/ek

Powrót na górę strony