Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawody policyjnych ratowników medycznych

Data publikacji 14.05.2018

Musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci z województwa opolskiego rywalizowali o tytuł najlepszego patrolu podczas wojewódzkich eliminacji do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsi okazali się policjanci z Opola. Funkcjonariuszom pogratulował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - insp. Adam Tychowicz.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyły się eliminacje do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji wzięło udział 11 drużyn z naszego województwa. Byli reprezentanci z komend powiatowych, z Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Podstawowym celem zawodów jest podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Założenie dotyczące praktycznej części zawodów przewidywały liczne czynności, na które policjanci muszą zwrócić uwagę przy udzielaniu pierwszej pomocy. Policjanci z zespołu medycznego oceniali wiele aspektów, takich jak przywrócenie oddechu i krążenia, monitorowanie stanu poszkodowanego, stabilizację kręgosłupa, opatrywanie ran, oraz współpracę w patrolu i z oficerem dyżurnym.

Największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej zdobył patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu – asp. sztab. Adam Malczewski i st. asp. Dawid Piekarski. Najlepsi policjanci z Opolszczyzny, będą teraz reprezentować nasz garnizon na arenie ogólnopolskiej.

Insp. Adam Tychowicz – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu pogratulował i podziękował za wysoki poziom wiedzy i umiejętności wszystkim patrolom uczestniczącym w zawodach.

Powrót na górę strony