Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: „Tak wyglądają drogowe realia” – zobacz jak ważne są odblaski

Data publikacji 15.05.2018

Policjanci z Elbląga współtworzyli filmowy spot, który ma na celu uświadomić oglądającym jak ważna jest widoczność pieszego na drodze i dlaczego warto mieć przy sobie odblaski. Film „Tak wyglądają drogowe realia” powstał jako element programu Bezpieczny Elbląg, a poza policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w jego realizację zaangażowana była Telewizji Truso TV oraz Dom Pomocy Niezapominajka w Elblągu.

Po filmie „Oszukaj oszusta”, który na portalach YouTube.com i Facebook.com osiągnął kilkaset tysięcy wyświetleń oraz odniósł efekt informacyjny i prewencyjny w kwestii oszustw dokonywanych na seniorach, elbląscy policjanci tym postanowili przypomnieć o ważnej sprawie, jaką są odblaski.

- Wiedzieliśmy, że nie może to być zwykły film mówiący o tym, że trzeba nosić odblaski, bo inaczej może się to źle skończyć – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Film miał przykuwać uwagę i zostawać w pamięci. Wszystko dla bezpieczeństwa. Myślę, że cel został osiągnięty, ale ocena należy do odbiorców.

Film był realizowany przez Truso Tv, które realizowało też wcześniejszy spot „Oszukaj oszusta”.

- Dziękujemy osobom, które wystąpiły w spocie, a także tym wszystkim, którzy brali udział przy jego realizacji – mówi Jacek Żukowski redaktor naczelny.

Cykliczna emisja filmu rozpocznie się w tym tygodniu na antenie Truso Tv oraz w internecie na kanale youtube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Spot trafi także na stronę Komendy Głównej Policji.

- Zależy nam na tym, aby trafił do jak najszerszej grupy odbiorców – dodaje kom. Krzysztof Nowacki. – Jest adresowany przede wszystkim do osób starszych - taka przyświecała nam idea podczas jego realizacji, jednak temat bezpieczeństwa na drodze oraz odblasków dotyczy nas wszystkich. Pamiętajmy o tym. Odblaski – ratują życie.

 

  • Zdjęcie z filmu
  • Zdjęcie z filmu

 

Poza policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu i redakcją Telewizji Truso TV, w jego realizację zaangażowani byli przedstawiciele Domu Pomocy Niezapominajka w Elblągu.

Poniżej przypominamy efekt wcześniejszej współpracy policjantów z redakcją TrusoTv, czyli spot "Oszukaj oszusta":

 

 

(kn/tm)

Powrót na górę strony