Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie wyciągając płonącego mężczyznę z pożaru

Data publikacji 15.05.2018

Policjant wrocławskiej drogówki posterunkowy Łukasz Marek odebrał wyróżnienie przyznane przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w trakcie obchodów Dnia Strażaka. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem z rodziną zauważył pożar wiaty z kontenerami na odpady. Od razu zatrzymał auto chcąc sprawdzić co się stało i znalazł w środku mężczyznę, na którym paliła się odzież. Podjął natychmiastowe działania i uratował mu życie gasząc ubranie, a później odciągnął w bezpieczne miejsce. Godna naśladowania postawa oraz ofiarność na rzecz ratowania życia policjanta została zauważona i doceniona.

14 marca 2018 roku przed godziną 6.00, post. Łukasz Marek funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w czasie wolnym od służby wracał wraz z rodziną do domu. Jego uwagę przykuły kłęby gęstego, czarnego dymu wydobywające się z zadaszonej wiaty na odpady. Wewnątrz znajdowały się kontenery śmietnikowe z pobliskiego osiedla.

Policjant zareagował właściwie i natychmiast się zatrzymał, by sprawdzić co się stało oraz czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusz wezwał telefonicznie służby, a po podejściu do wiaty zauważył leżącego wewnątrz mężczyznę. Całe jego ubranie było w płomieniach. Policjant podjął natychmiastowe działania i szybko wyciągnął z samochodu gaśnicę. Przy jej użyciu zagasił płonącą na mężczyźnie odzież oraz płomienie wydobywające się z kontenerów i wiaty.

Poszkodowany był przytomny więc policjant nawiązał z nim kontakt. Mężczyzna uskarżał się na ogromny ból, gdyż był mocno poparzony. Funkcjonariusz ułożył mężczyznę w bezpiecznym miejscu. Następnie do czasu oczekiwania na służby medyczne udzielał wsparcia psychicznego rozmawiając z poszkodowanym.

Post. Łukasz Marek zabezpieczył też miejsce pożaru, żeby nikomu z osób postronnych nie zagrażało niebezpieczeństwo. Utrzymywał też kontakt z oficerem dyżurnym Policji informując go o przebiegu sytuacji.

Godna naśladowania postawa oraz ofiarność na rzecz ratowania życia została zauważona i doceniona przez przełożonych policjanta. Teraz funkcjonariusz został nagrodzony wyróżnieniem przyznanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 13 maja br. na wrocławskim Rynku.

KWP we Wrocławiu/ek

  • Policjant odbierający nagrodę.
  • Dyplom.
  • Policjant odbierający nagrodę.
  • Policjant odbierający nagrodę.
  • Policjant odbierający nagrodę.
  • Policjant odbierający nagrodę.
Powrót na górę strony