Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czasem wystarczy jeden szczegół

Data publikacji 15.05.2018

Rezolutna 10-latka wraz z przyjaciółmi pobiegła za człowiekiem, który ukradł jej telefon. Zauważyła, że ten wsiada do pojazdu więc zapamiętała numer rejestracyjny. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie.

W niedzielę  do Komisariatu Policji w Chełmży zgłosiła się mama z 10-latką. Dziewczynka, po powrocie do domu, opowiedziała rodzicom historię, która  jej się przydarzyła. 

10-latka bawiąc się z kolegami pozostawiła nieopodal swój telefon komórkowy, który dostała od rodziców. W pewnym momencie zauważyła, że telefon zniknął. Dostrzegła mężczyznę, który pospiesznie się oddalał i powiązała te fakty. Rezolutna 10 -latka wraz z przyjaciółmi pobiegła za tym człowiekiem. Zauważyła, że ten wsiada do samochodu i zapamiętała numer rejestracyjny.

Policjanci bardzo szybko ustalili właściciela auta i do niego dotarli. To właśnie ten mężczyzna ukradł dziecku „komórkę”. Kryminalni odzyskali skradziony telefon, który od razu wrócił do sprytnej właścicieli. Teraz podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

10-latce należą się słowa pochwały i uznania za spryt, który z pewnością ułatwił pracę policjantom.

KWP w Bydgoszczy/ek

Powrót na górę strony