Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuski policjant wygrywa Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc

Sierż. Dawid Olkiewicz po raz kolejny udowodnił, że ma spory talent do sportów siłowych. W wyciskaniu sztangi leżąc wygrał Puchar Polski Służb Mundurowych z wynikiem 232,5 kg. Warto dodać, że Dawid w zawodach startował z kontuzją. Przed nim w listopadzie Puchar Świata. W tym roku chce wycisnąć ćwierć tony.

Sierż. Dawid Olkiewicz to nie tylko zaangażowany w realizację swoich zadań funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Witnicy. To także zdolny sportowiec. Choć w sporcie wyczynowym pojawił się w 2016 roku, jego nazwisko jest już dobrze znane. Kilka razy w tygodniu ciężko pracuje na siłowni, by osiągać coraz lepsze wyniki. Jak podkreśla, ważna jest również odpowiednia dieta. Dopiero wtedy można myśleć o sukcesach.

W miniony weekend w Dzierżoniowie odbył się Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Pech chciał, że kilkanaście dni wcześniej Dawid doznał kontuzji. W sobotnich zawodach ciężary podnosił z urazem łokcia i mięśnia piersiowego. To skutkowało dyskomfortem i bólem przy wyciskaniu ciężarów. Policjant z Witnicy z zawodów nie chciał jednak rezygnować. Nie zamierzał także pogłębiać kontuzji, dlatego, jak zaznaczył, asekuracyjnie podniósł 232,5 kg. To wystarczyło do zwycięstwa. W jego kategorii wagowej (+125 kg) drugi na podium zawodnik stracił do niego ponad 20 kg. Już po pierwszej udanej próbie na 220 kg Dawid pewny był zwycięstwa.

Weekendowa wygrana w ogólnopolskich zawody to kolejny krok w sportowej karierze witnickiego funkcjonariusza. Teraz przygotowywać się będzie do listopadowych zawodów Pucharu Świata w Złotoryi. Cel na ten rok to wyciśnięcie sztangi, na której założone będą ciężary o wadze 250 kg. Jego życiowy rekord jest o 10 kg mniejszy. Do ciężkich treningów wraca zaraz po wyleczeniu kontuzji.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.29 MB)

Powrót na górę strony