Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Zawody Ratowników Policyjnych

Data publikacji 16.05.2018

Wojewódzkie Eliminacje do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych odbywają się dziś w KWP w Lublinie. Zawody, w których udział biorą 23 dwuosobowe patrole są formą doskonalenia zawodowego policjantów, którzy podczas codziennych obowiązków są blisko ludzkich problemów i podejmują interwencje, gdy potrzebna jest pomoc. Zwycięzcy będą reprezentować lubelski garnizon Policji podczas ogólnopolskich zawodów, które odbędą się pod koniec maja w Szkole Policji w Słupsku.

W dzisiejszych zawodach, które przeprowadzane są na terenie obiektów szkoleniowych KWP przy ul. Grenadierów, biorą udział policjanci reprezentujący komendy powiatowe i miejskie lubelskiego garnizonu Policji oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Do rywalizacji przystępują 23 dwuosobowe patrole.

Podstawowym celem zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania.
Podczas dzisiejszych zmagań funkcjonariusze biorą udział w dwóch konkurencjach. Rano komisja  sprawdzała ich wiedzę teoretyczną z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie patrole musiały wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas zainscenizowanych sytuacji.

 

Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji czuwa komisja – w skład której wchodzą funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie oraz ratownicy medyczni z  Pogotowia Ratunkowego w Lublinie oraz Szpitala SP ZOZ MSWiA w Lublinie.

 

Eliminacje przeprowadzane są w celu wyłonienia reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu lubelskiego. Zwycięzcy wezmą udział w finale Ogólnopolskich Zawodów ratowników policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które zostaną przeprowadzone pod koniec maja w Szkole Policji w Słupsku.

A.K.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.32 MB)

Powrót na górę strony