Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I miejsca wywalczyła policjantka z Torunia

Data publikacji 16.05.2018

Puchar Polski Służb Mundurowych oraz XIV Otwartych Mistrzostw Dzierżoniowa w tym roku należą do sierż. szt. Marzeny Grzelak reprezentującej Komendę Miejską Policji w Toruniu, która zwyciężyła w obu zawodach.

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie odbyły się połączone imprezy o Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz XIV Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn i Kobiet. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia – podoficera Służby Więziennej, wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Do udziału w Pucharze Polski Służb Mundurowych organizatorzy zaprosili m.in funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych, a także emerytów tych służb.

Zawody rozegrane zostały w 7 kategoriach wagowych oraz OPEN (Kobiety, Senior, Weteran). Dodatkowo zawodnicy zdobywali również punkty do klasyfikacji drużynowej. Do udziału w Mistrzostwach Dzierżoniowa organizatorzy zapraszali zawodników klubów sportowych, stowarzyszeń i organizacji sportowych, zawodników niezrzeszonych, a także zawodników biorący udział w Pucharze Polski Służb Mundurowych.

Organizatorami imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie i Areszt Śledczy w Świdnicy, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.

Na pomoście stanęło łącznie 87 zawodników oraz zawodniczek, którzy przyjechali do Dzierżoniowa z różnych części Polski m.in. z Giżycka, Katowic, Kielc, Gdańska, Gdyni, Torunia, Krakowa, Wrocławia i Międzylesia.

W walce o Puchar Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii OPEN KOBIET oraz w XIV Otwartych Mistrzostwach Dzierżoniowa również w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Kobiet i Mężczyzn w kategorii OPEN KOBIET I miejsca zajęła sierż. szt. Marzena Grzelak - policjantka reprezentująca Komendę Miejską Policji w Toruniu, która na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony