Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Rozpoczęły się V Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

Data publikacji 16.05.2018

Już po raz piąty policjanci z całego kraju rywalizują o miano „najlepszego policyjnego wodniaka w kraju”. W szranki stanęły drużyny reprezentujące wszystkie garnizony. Tym razem zawody odbywają się w Giżycku.

Dziś (16.05.2018) w Giżycku nad Jeziorem Kisajno rozpoczęły się V Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. Do rywalizacji stanęły drużyny reprezentujące wszystkie garnizony w kraju oraz Komendę Stołeczną Policji. Wcześniej takie zawody na Warmii i Mazurach odbyły się w maju 2016 roku na obiektach WSPol w Szczytnie oraz nad jeziorem Czos w Mrągowie.

 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #1
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #2
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #3
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #4
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #5
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #6
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #7
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #8
 • Rozpoczęcie zawodów
  Rozpoczęcie zawodów #9

Podczas pierwszego dnia zawodów funkcjonariusze przystąpili do pierwszej konkurencji – przeprowadzenie kontroli łodzi. Konkurencja została przeprowadzana na przystani w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek przygotowań Olimpijskich w Giżycku nad Jeziorem Kisajno.

 

 

Jutro zawodnicy spotkają się najpierw w Miejskiej Pływalni Krytej w Giżycku, gdzie zostaną przeprowadzone kolejne konkurencje: „zadania w basenie” oraz „udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej”. Później policjanci będą rozwiązywać „test wiedzy policyjnej". Ostatniego dnia policjanci będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na Jeziorze Niegocin, w ostatniej konkurencji jaką jest „rajd łodzią”. Po rozegraniu ostatniej konkurencji i podsumowaniu wyników poszczególnych drużyn, o godzinie 12:00 w Porcie „Ekomarina” w Giżycku nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom. 

W czasie kiedy funkcjonariusze będą walczyć w ostatniej konkurencji o miano najlepszego policyjnego wodniaka, przy Porcie „Ekomarina” w Giżycku w godz. od 9:00 do 14:00 odbędzie się piknik służb mundurowych. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim dzieci i młodzież oraz ich opiekunów. Na wszystkich uczniów i przedszkolaków, oprócz solidnej dawki wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w różnych miejscach, będzie czekało m.in. miasteczko ruchu drogowego oraz pokaz sprzętu policyjnego. 

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia „Rajdu Łodzią Policyjną” w trakcie konkurencji rozgrywanych policjantów z całego kraju.

(tm)

Powrót na górę strony