Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spot antynarkotykowy z płońskimi policjantami

Data publikacji 17.05.2018

Spot profilaktyczny, w którym wystąpili płońscy policjanci został ukończony. Młody, 16-letni filmowiec, Antek Bajer, pomysłodawca nagrania już ma przygotowane kolejne scenariusze. Być może do ich realizacji znów zaprosi mundurowych.

Antek Bajer – 16-latek z Baboszewa, swoją przygodę ze zdjęciami i filmami rozpoczął 3 lata temu. Pasji poświęca cały wolny czas. Do tej pory zrealizował około 50 filmów w postaci relacji z różnych imprez, spotów i wywiadów na potrzeby lokalnej, gminnej telewizji internetowej. Pierwszy spot stworzył pod koniec klasy I gimnazjum, kiedy w jego szkole ogłoszony został konkurs na spot profilaktyczny.

Na początku tego roku, młody twórca, zwrócił się o pomoc w realizacji nowego projektu do Starostwa Powiatowego w Płońsku, Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i płońskiego szpitala. Chciał stworzyć spot profilaktyczny, uświadamiający młodych ludzi o skutkach zażywania środków odurzających, który miałby większy zasięg, dotarł do szerszego grona odbiorców, niż dotychczasowe jego „dzieła”.

W jednej ze scen spotu profilaktycznego zagrali policjanci z Komisariatu Policji w Raciążu i Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy. Mundurowi doskonale odegrali swoje role, wcielając się w samych siebie – policjantów zatrzymujących przestępcę, dealera narkotyków. Funkcjonariusze służyli też młodemu filmowcowi pomocą merytoryczną. Pomocy pomysłodawcy spotu udzielili również pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, płońskiego Szpitala oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku, które koordynowało całą produkcję.


Mamy nadzieję, że spot, w którym zagrali mundurowi z Płońska trafi do wielu młodych ludzi i będzie dla nich przestrogą. A sam jego autor stanie się inspiracją do zaangażowania się w twórczą profilaktykę i tworzenia własnych, nietypowych dzieł oraz projektów.

 

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.81 MB)

Powrót na górę strony