Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw grali w karty, potem okradli piwnicę

Data publikacji 27.02.2008

Najpierw grali w karty, a chwilę później okradli piwnicę. Za pieniądze otrzymane ze sprzedaży skradzionych przedmiotów chcieli kupić alkohol. Nie zdążyli. Zostali zatrzymani przez iławskich policjantów.

Iławscy policjanci zatrzymali trzech włamywaczy. Jak ustalili, Damian E., Józef K. i Adrian B. najpierw grali w karty w piwnicy należącej do jednego ze sprawców. Chwilę później włamali się do jednego z sąsiednich pomieszczeń. Sprawcy ukradli kosiarkę do trawy, żyłkową podkaszarkę, szlifierkę kątową i hulajnogę. Nie cieszyli suie długo wolnością, szybko wpadli w ręce stróżów prawa.

Jak sami wyjaśnili, za pieniądze otrzymane ze sprzedaży skradzionych rzeczy zamierzali kupić alkohol. Podczas przesłuchania wskazali również miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów. Policjanci odzyskali je podczas przeszukania mieszkania 36-letniego Mariusza M. Odpowie on za paserstwo, za co grozi do 5 lat więzienia. Za to samo przestępstwo odpowie również 24-letni Krzysztof K. i 16-letni Adrian M., którzy pomagali ukryć i zbyć skradzione przedmioty. O losie najmłodszego sprawcy zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony