Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 20 ton tytoniu mogli wyprodukować 20 mln nielegalnych papierosów

Data publikacji 17.05.2018

Kolejne wspólne działania CBŚP i KAS zakończone sukcesem. Tym razem funkcjonariusze zlikwidowali krajalnię tytoniu, zabezpieczając przy tym 20 ton tytoniu, wartego 13 mln zł. Do sprawy zatrzymano siedem osób, którym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie przedstawiono zarzuty, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z mazowieckiego i dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali krajalnię tytoniu, która znajdowała się w powiecie pruszkowskim. W jednej z hal ujawniono i zabezpieczono pracującą profesjonalną linię produkcyjną do przetwarzania liści tytoniu w krajankę. Tam też, na gorącym uczynku zatrzymano sześć osób, w tym czterech obywateli Polski i dwóch Ukrainy.

Podczas działań funkcjonariusze CBŚP i KAS zabezpieczyli 20 ton tytoniu do palenia, o wartości rynkowej 13 mln zł. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę ponad 14 mln zł.

W trakcie akcji na posesję przyszedł kolejny mężczyzna, który również został zatrzymany. Według śledczych może mieć on również bezpośredni związek z przestępczością akcyzową.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych i kodeksu karno-skarbowego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To kolejne, zakończone sukcesem, wspólne działanie służb celno-skarbowych i CBŚP, wymierzone przeciwko nielegalnej produkcji i obrotowi towarami akcyzowymi. Ujawnione przez służby rozmiary nielegalnej produkcji papierosów, potwierdzają słuszność prowadzonych działań, dlatego będą one kontynuowane.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.79 MB)

Powrót na górę strony