Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za wysadzenie bankomatu

Data publikacji 17.05.2018

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do bankomatu. Mężczyzna aby wydostać z wnętrza urządzenia pieniądze, wywołał wybuch. Do zdarzenia doszło 30 listopada zeszłego roku w dzielnicy Zagórze. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

30 listopada zeszłego roku nieznany wówczas sprawca spowodował wybuch, doprowadzając do uszkodzenia bankomatu, umieszczonego w pobliżu jednego ze sklepów w dzielnicy Zagórze. UmWybuch umożliwił sprawcy dostanie się do wnętrza urządzenia i kradzież pieniędzy. Straty wynikłe tylko ze zniszczenia samej maszyny wyniosły wówczas ponad 30 tys. zł.

Po wnikliwym śledztwie policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Dzięki pracy śledczych zostało również zabezpieczone na poczet przyszłych kar mienie podejrzanego, o łącznej wartości ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie grozić może kara do 10 lat więzienia.

KWP w Katowicach/ek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.54 MB)

Powrót na górę strony