Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeździł po pijaku ciężarówką

Data publikacji 27.02.2008

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki. Sprawca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Lekkomyślny mężczyzna próbował wręczyć policjantom 150 zł łapówki. Został zatrzymany.

Policjanci zostali poinformowani, że po miejscowości Radziechowice Drugie w niebezpieczny sposób jeździ samochód ciężarowy. Na miejscu, w obrębie skrzyżowania, policjanci zauważyli zaparkowany na poboczu samochód ciężarowy renault z przyczepą załadowaną drewnem. Okazało się, że przyczepa miała uszkodzone jedno koło. Od kierującego czuć było alkohol. 32-letni mężczyzna miał 1,93 promila w organizmie. W czasie legitymowania wyjął z kieszeni zwitek banknotów, położył na siedzeniu w radiowozie. Powiedział, że to dla policjantów w zamian za odstąpienie od ukarania. Funkcjonariusze zabezpieczyli 150 złotych łapówki. 32-latek trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za wręczenie korzyści majątkowej do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony