Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratują ludzkie życie. Zawody policyjnych ratowników medycznych

Data publikacji 17.05.2018

Udzielenie pomocy kobiecie, która została potrącona przez samochód ciężarowy to zadanie dla lubuskich, policyjnych ratowników, którzy walczyli w eliminacjach wojewódzkich zawodów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Już niebawem najlepsi funkcjonariusze będą walczyć o zwycięstwo w finale ogólnopolskim.

W szeregach Policji służbą pełnią wykwalifikowani, policjanci-ratownicy. To funkcjonariusze, którzy posiadają dużą wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ich doświadczenie i wyszkolenie pozwala na szybkie podejmowanie ważnych decyzji związanych z ratowaniem życia i zdrowia osób poszkodowanych. Muszą być one także trafne, bo najmniejszy nawet błąd może decydować o poprawności udzielanej pomocy.

Zawody rozpoczęły się od testu, który sprawdzał poziom wiedzy uczestników zmagań. Po nim policyjni medycy rozwiązywali zadanie praktyczne. Dotyczyło ono udzielenia pomocy kobiecie, potrąconej na przejściu dla pieszych przez samochód ciężarowy. Specjaliści zadbali o realistyczną charakteryzację i odwzorowanie obrażeń.

Realizacja poszczególnych czynności było oceniane przez ekspertów-medyków. Ocena bezpieczeństwa, przytomności czy udrożnienie dróg oddechowych to tylko niektóre z nich. Lista zawierała 30 punktów, które musiały zostać wykonane w odpowiedniej kolejności.

Zawody wygrali policjanci ze Wschowy. Jeszcze w tym miesiącu st. sierż. Dominik Fedyczkowski oraz sierż. Rafał Baron wyjadą do Szkoły Policji w Słupsku, by reprezentować lubuski garnizon w finale ogólnopolskim.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.44 MB)

Powrót na górę strony