Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z miłości podrobił 20 funtów brytyjskich

Data publikacji 27.02.2008

Siedemnastolatek z Kalisza wpadł w ręce policjantów, po tym jak próbował sprzedać w kantorze fałszywy banknot 20 funtów brytyjskich. Chłopak podrobił banknot, bo potrzebował pieniędzy na… prezent dla dziewczyny. Ta lekkomyślność może go kosztować nawet do 25 lat więzienia.

W jednym z kaliskich kantorów zjawił się młody chłopak, który na ladzie położył banknot o nominale 20 funtów brytyjskich. Kasjerka biorąc walutę do ręki, od razu nabrała podejrzeń, że może być podrobiona. Nie wypłaciła więc klientowi równowartości w polskiej walucie - 98 złotych, lecz zadzwoniła z tą informacją na policję.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, dokładnie wypytali 17-latka w jaki sposób wszedł w posiadanie tego banknotu. Młody człowiek powiedział, że bardzo chciał kupić prezent swojej dziewczynie, ale nie miał pieniędzy. Wpadł więc na pomysł by podrobić banknot 20 funtowy. Dysponował wcześniej takim banknotem, bo dostał go w prezencie od brata pracującego za granicą.

17-latek skopiował, wydrukował i aby wyglądał prawdziwie pogniótł banknot. „Fałszywkę” włożył do książki, do której schował również prezent od brata. Chłopak próbował się bronić. Tłumaczył policjantom, że po prostu się pomylił i wyjął zamiast oryginału podrobiony banknot.

Ekspertyza potwierdziła, że banknot, który próbował sprzedać 17-latek to falsyfikat. Chłopakowi przedstawiono zarzuty podrabiania banknotów za co grozi kara od 5 do nawet 25 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony