Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy antyterroryści na podium "SOF DELTA CUP"

Data publikacji 18.05.2018

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach uczestniczyli w Zawodach Strzeleckich w Strzelaniu Specjalnym o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP 2018”. O zwycięstwo walczyli m.in. z doskonale wyszkolonymi komandosami i najlepszymi strzelcami z innych jednostek specjalnych. W klasyfikacji drużynowej nasi antyterroryści zajęli świetną, drugą lokatę, ustępując pierwszeństwa tylko reprezentantom Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Gratulujemy!

16 i 17 maja br. w miejscowości Poręba koło Krakowa odbyły się elitarne międzynarodowe zawody strzeleckie „SOF DELTA CUP 2018”. Patronat nad zawodami objął Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Wojciech Marchwica. Na starcie stanęły 22 dwuosobowe zespoły reprezentujące 13 różnych instytucji oraz reprezentanci Republiki Czeskiej i Chorwacji.

Oprócz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowicach w zawodach wzięły udział zespoły prawie wszystkich jednostek Wojsk Specjalnych (GROM, AGAT, NIL, FORMOZA) a także Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, CBŚP z Katowic, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Krakowa, strażnicy graniczni z Balic i Pyrzowic, Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej z Lubania, Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”.
Konkurencje strzeleckie rozgrywane były indywidualnie oraz zespołowo. Mundurowi musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami w terenie leśnym z licznymi podbiegami i to zarówno w dzień, jak i w nocy.
Rywalizacja była zacięta, a śląscy antyterroryści musieli zmierzyć się z doskonale wyszkolonymi komandosami i najlepszymi strzelcami z innych jednostek specjalnych. Ostatecznie zespół SPAP z Katowic zajął drużynowo bardzo wysokie, II miejsce na podium ustępując pierwszeństwa tylko reprezentantom Fundacji Sprzymierzeni z GROM. Trzecie miejsce zajęli żołnierze Jednostki Wojskowej AGAT. Gratulujemy!
 

Powrót na górę strony