Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy funkcjonariusze zabezpieczyli towar bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 18.05.2018

Kolejne wspólne działania legnickich funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Placówki Straży Granicznej w Legnicy zakończone sukcesem. Funkcjonariusze zlikwidowali kolejny punkt sprzedaży nielegalnych wyrobów akcyzowych, zabezpieczając blisko 20 tys. papierosów, 5 kg tytoniu oraz 48 l spirytusu. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyliczono na kwotę 23 tys. zł. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Placówki Straży Granicznej w Legnicy zlikwidowali kolejny punkt sprzedaży nielegalnych wyrobów akcyzowych na terenie miasta. Na jednym z targowisk miejskich w Legnicy ujawniono i zabezpieczono ukryte w skrytkach wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy.

Podczas działań funkcjonariusze znaleźli blisko 20 tys. papierosów, 5 kg tytoniu i 48 litrów spirytusu. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę 23 tys. zł. Na podstawie zebranych materiałów funkcjonariusze przedstawili zarzut posiadania wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych nieoznaczonych polskimi znakami akcyzowymi 38-letniemu mężczyźnie. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli u zatrzymanego gotówkę w wysokości 15 tys. zł.

To kolejne, zakończone sukcesem, wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Placówki Straży Granicznej w Legnicy wymierzone przeciwko nielegalnemu obrotowi towarami akcyzowymi.

W świetle przepisów kodeksu karno-skarbowego za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

KWP we Wrocławiu/ek

  • Zabezpieczony towar.
  • Zabezpieczony towar.
  • Policjant z zatrzymanym.
Powrót na górę strony