Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy w tym samym czasie

Data publikacji 18.05.2018

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego namierzyli dwóch kierowców, którzy w tym samym czasie przekroczyli prędkość. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie policyjnym wideorejestratorem. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło rano na ulicy Aleje Jana Pawła II w Bydgoszczy. Wówczas policjanci z bydgoskiej „drogówki”, jadąc nieoznakowanym samochodem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli bmw, którego kierowca zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mierząc mu prędkość okazało się, że przekroczył ją dwukrotnie. Miernik pokazał 120 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h na obszarze zabudowanym.

W tym samym czasie, na lewym pasie z dużą prędkością zaczęła zbliżać się skoda. Mundurowi sprawdzili jej prędkość. Okazało się, że kierowca skody przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h (122/50).

Obaj kierowcy zostali zatrzymani do kontroli. Policjanci ukarali ich mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt karnymi, a także zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali im prawo jazdy.

KWP w Bydgoszczy/ek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.83 MB)

Powrót na górę strony