Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepiej udzielali pierwszej pomocy

Data publikacji 19.05.2018

Eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wygrali sierż. szt. Artur Długokęcki oraz st. sierż. Robert Suchodolski. Reprezentować oni będą garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku.

Wczoraj po południu zakończyły się eliminacje wojewódzkie do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach uczestniczyli policjanci posiadający aktualne uprawnienia ratownika w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podstawowym celem zawodów było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 25 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz SPPP w Radomiu i SPPP w Płocku. W sumie 27 zespołów dwuosobowych.

Tegoroczne zawody obfitowały w zróżnicowanie oraz nowości organizacyjne. Uczestnicy inaczej niż w latach ubiegłych, tym razem musieli się zmagać prócz testu wiedzy ogólnej, aż z trzema różnymi sytuacjami, w których trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenki odbywały się w zbliżonych do realnych warunkach, a charakteryzacje osób poszkodowanych niewiele odbiegały od rzeczywistych. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuć się jak na prawdziwej interwencji.

Eliminacje wygrała drużyna z KPP w Przasnyszu w składzie sierż. szt. Artur Długokęcki i st. sierż. Robert Suchodolski i to ona pojedzie w dniach 28.05 – 30.05 do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja KPP w Garwolinie w składzie mł. asp. Paweł Olkowicz i asp. Witold Kowalski. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie KMP w Radomiu, którą tworzyli post. Justyna. Brendel i st. post. Bartłomiej Derlatka.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także nagrody pieniężne, które wręczył Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu mł. insp. Dariusz Zaremba. Organizatorem eliminacji był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

  • policjanci podczas zawodów ratowniczych
  • policjanci podczas zawodów ratowniczych
  • policjanci podczas zawodów ratowniczych
  • policjanci podczas zawodów ratowniczych
  • policjanci podczas zawodów ratowniczych
  • policjanci podczas zawodów ratowniczych
Powrót na górę strony