Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na Dolnym Śląsku wyłonieni zostali najlepsi policyjni ratownicy

Data publikacji 20.05.2018

W Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyły się eliminacje do VI ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do rywalizacji przystąpiło 21 patroli reprezentujących komendy miejskie i powiatowe oraz komórki i jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Najlepszy okazał się patrol z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, a kolejne miejsca zajęły patrole z KPP w Oławie i KMP we Wrocławiu.

Po uroczystym powitaniu zawodników przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu - podkom. Annę Głazowską, uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. W drugiej części eliminacji patrole prowadziły działania ratownicze podczas symulowanego zdarzenia drogowego, w którym musieli poradzić sobie z prawidłowym zdiagnozowaniem, zaopatrzeniem urazów i zabezpieczeniem pieszego poszkodowanego w wypadku. Rywalizacji była wyrównana, a zawodom towarzyszył zdrowy duch współzawodnictwa i miła atmosfera sprzyjająca wymianie doświadczeń. Policjanci wykazali wysoki poziom wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Najlepszymi w udzielaniu pomocy okazały się:

I miejsce – patrol Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu w składzie: mł. asp. Damian Kosowski i st. post. Jakub Janiak,

II miejsce – patrol Komendy Powiatowej Policji w Oławie w składzie: st. sierż. Mateusz Piasecki i st. post. Marta Bagińska,

III miejsce – patrol Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w składzie: asp. szt. Tomasz Stępień i st. post. Emilia Brunarska

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - nadinsp. Tomasza Trawińskiego. Puchar za drugie miejsce ufundował Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu - mł. insp. Joanna Markiewicz. Trzecie miejsce natomiast nagrodzone zostało pucharem sponsorowanym przez Przewodniczącego NSZZP we Wrocławiu - Roberta Malona. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy za zajęta miejsca lub za udział w zawodach.

Na zakończenia podkom. Anna Głazowska złożyła gratulacje uczestnikom zawodów, zwracając uwagę na zaangażowanie i determinację z jaką podchodzą do wykonywania obowiązków służbowych, podkreślając znaczenie podejmowanych działań z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Najlepsi ratownicy – patrol Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu będzie reprezentować garnizon dolnośląski w VI Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które odbędą w Szkole Policji w Słupsku w dniach 28-30.05.2018 r.

Zawodnikom życzymy sukcesów i mocno trzymamy kciuki za zwycięstwo w finale.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
  • policjanci podczas zawodów
Powrót na górę strony