Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA przez brytyjskie służby wpadł pod Ciechocinkiem, w kujawsko-pomorskiem

Wspólna praca policjantów Wydziału do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP i Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy skutkowała zatrzymaniem poszukiwanego ENA. Mężczyznę poszukiwał brytyjski wymiar sprawiedliwości do sprawy handlu ludźmi. 33-latek czeka na decyzję sądu w policyjnym areszcie.

Policjanci Wydziału do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP otrzymali informację za pośrednictwem kanału międzynarodowej współpracy policji, że poszukiwany przez brytyjską policję 33-latek może przebywać na terenie kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna w Wielkiej Brytanii jest zamieszany w przestępstwo handlu ludźmi, nazywane współczesnym niewolnictwem, polegające na wykorzystywaniu ludzi do pracy przymusowej. Z informacji policjantów wynika, że pokrzywdzeni są obywatelami naszego kraju, a poszukiwany współdziałał z innymi osobami, stąd możliwe są kolejne zatrzymania

Policjanci Wydziału do walki z Handlem Ludźmi KGP wspólnie z policjantami KWP w Bydgoszczy zaplanowali zatrzymanie. Wiadomo było, że najprawdopodobniej dojdzie do tego na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Policjanci ustalili markę auta, którym poruszał się poszukiwany ENA.

W czwartek (17.05) po południu w Nowym Ciechocinku (powiat aleksandrowski) zatrzymali do kontroli wytypowane audi. Mężczyzna, który prowadził samochód nie miał żadnych dokumentów i podał inne dane, niż osoby poszukiwanej. Policjanci jednak doskonale wiedzieli kogo szukają.

Trwa procedura związana z ekstradycją 33-latka.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.5 MB)

Powrót na górę strony