Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania wymierzone w narkobiznes.

Data publikacji 21.05.2018

Funkcjonariusze z KP Skała i KPP Kraków w okresie 7 do 17 maja przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową. Ujawnili blisko 85 gramów marihuany, 1,5 kilograma amfetaminy oraz ponad 7000 sztuk tabletek ecstasy, o łącznej czarnorynkowej wartości prawie 400 000 złotych. Zabezpieczone zostały również inne nielegalne przedmioty i towary. Zatrzymano cztery osoby pod zarzutem handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec dwóch sąd zastosował 3–miesięczny areszt. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Efektem działań operacyjnych policjantów z komisariatu w Skale było zatrzymanie do kontroli drogowej VW Golfa, będącego od pewnego czasu w zainteresowaniu kryminalnych. Okazało się, że kierowca, 29-letni mieszkaniec gm. Wolbrom, posiadał zarówno przy sobie jak i w pojeździe w sumie 14 gramów marihuany oraz 11 gramów amfetaminy. Dodatkowo okazało się, że był pod wpływem środków odurzających i posiadał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdami jak również nigdy nie posiadał takich uprawnień. W trakcie dalszych czynności policjanci udali się do 30-letniej partnerki zatrzymanego. Przy niej również ujawnili niecały gram amfetaminy, a w użytkowanym przez nią pojeździe znajdowało się blisko 50 gramów marihuany i 80 gramów amfetaminy. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dalsze ustalenia śledczych doprowadziły ich na trop dwóch dealerów w wieku 33 i 59 lat, mieszkańców gm. Pilica. W domu 33-latka stróże prawa znaleźli „narkotykowy magazyn”. Mężczyźni przechowywali tam blisko 23 gramy marihuany, 1,5 kg amfetaminy, tabletki ecstasy w ilości blisko 7000 sztuk, 1,5 kg dopalaczy w formie substancji ziarnistej i suszu oraz przeszło 200 sztuk dopalaczy w formie tabletek i płynów, przeszło 8000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, odzież z podrobionym znakiem towarowym oraz broń pneumatyczną. Obaj dealerzy zostali zatrzymani. Mundurowi w trakcie czynności zabezpieczyli od jednego z nich mienie i pieniądze o łącznej wartości 30 000 zł, prawdopodobnie pieniądze te pochodzą z „narkobiznesu”. 

Zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających usłyszeli obaj mieszkańcy gm. Pilica, dodatkowo 59-latek usłyszał zarzut posiadania zn acznej ilości narkotyków. Kobieta oraz 29-latek również usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających oraz zarobkowego udzielania narkotyków. Sąd wobec 29-latka oraz 59-latka wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych podejrzanych zastosował dozór policyjny. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając między innymi dalsze źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to czy zatrzymani nie zajmowali się ich dystrybucją.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za zarobkowe udzielanie narkotyków grozi 10 lat więzienia, a handel środkami odurzającymi w znacznej ilości zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 

  • Policjant z zatrzymanym.
  • Zabezpieczony towar.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.84 MB)

Powrót na górę strony