Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyły patrole polsko-czeskie

Data publikacji 27.02.2008

Od dzisiaj na granicy polsko – czeskiej pojawiły się pierwsze międzynarodowe patrole prewencyjne Policji. Wyjazd do pierwszej służby poprzedzony był uroczystą odprawą w byłym punkcie granicznym na przejściu w Piotrowicach Głubczyckich i Głuchołazach. Ta współpraca jest efektem porozumienia podpisanego przez stronę polską i czeską 17 grudnia 2007r. Od 27 lutego policjanci wspólnie będą patrolować powiaty przygraniczne na Opolszczyźnie i graniczące z nimi tereny przygraniczne Republiki Czeskiej.

27 lutego jest pierwszym dniem, w którym wspólną pracę rozpoczęły cztery polsko-czeskie patrole. Jeden złożony z policjantów z Brutala i głubczyckich funkcjonariuszy, patrolował ulice czeskiego miasta Krnov, drugi - patrol ruchu drogowego, operował na drogach dojazdowych do Krnova. Kolejne dwa pełniły w tym samym czasie służbę po obu stronach granicy i patrolowały miasta Jesenik i Głuchołazy.

W patrolach na terenie Republiki Czeskiej uczestniczyło dwóch czeskich policjantów i jeden polski, natomiast skład mieszanych patroli na terenie RP to dwóch polskich policjantów i jeden czeski funkcjonariusz.

W uroczystej inauguracji tego przedsięwzięcia na przejściu granicznym w Piotrowicach Głubczyckich, w budynku czeskiej Policji przygranicznej i ds. cudzoziemców, wzięli udział m.in. dyrektor administracji Policji Okręgu Północnomorawskiego w Ostrawie – płk dr Jarosław Skricil, insp. Tadeusz Kulesza – pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu oraz kierownictwo Policji z Bruntala, przedstawiciele Policji przygranicznej i ds. cudzoziemców CR oraz kierownictwo KPP w Głubczycach.
Powrót na górę strony