Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie podczas zlotu Harley-Davidson

Data publikacji 21.05.2018

Ponad 1000 policjantów zabezpieczało zlot miłośników motocykli marki Harley-Davidson „FH-DC SUPER RALLY”. Bydgoski Myślęcinek odwiedziło około 7,5 tysiąca osób z całego świata. W tym samym czasie, na terenie miasta, odbywały się również studenckie „Juwenalia 2018”. Dla uczestników imprez było to wyjątkowe święto, natomiast dla bydgoskich policjantów były to dni wytężonej pracy, która przyniosła pożądany efekt. Zabezpieczenie imprez przebiegło bezpiecznie.

Do zabezpieczenia tak dużych imprez bydgoscy policjanci przygotowywali się już od kliku miesięcy. Studenckie „Juwenalia” odbywają się w Bydgoszczy co roku, więc zabezpieczenie tego typu imprezy nie stanowiło większego problemu dla bydgoskich funkcjonariuszy. Niemniej jednak, w tym samym czasie zaplanowana została impreza „FH-DC SUPER RALLY” w bydgoskim Myślęcinku. Organizatorzy imprezy spodziewali się ponad 8000 miłośników motocykli marki Harley-Davidson z całego świata. Przez środowisko motocyklistów zlot uznawany jest za prestiżowy. Zabezpieczenie tak potężnej imprezy było możliwe dzięki wsparciu mundurowych z całego województwa.

Policjanci przez pięć dni (16-20.05.2018) dbali o bezpieczeństwo uczestników imprez oraz mieszkańców miasta. Do zabezpieczenia zostali zaangażowani przede wszystkim policjanci bydgoskiego oddziału prewencji, ruchu drogowego, przewodnicy z psami służbowymi oraz kryminalni. Ponadto, nad całością czuwało również kierownictwo kujawsko-pomorskiej Policji.

Natomiast w sobotę (19.05.2018) do działań włączył się również policyjny helikopter z Komendy Głównej Policji, który z powietrza monitorował stan bezpieczeństwa na drogach oraz czuwał nad prawidłowym przebiegiem imprez. Funkcjonariusze zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach, dbali o bezpieczeństwo na drogach dojazdowych.

Dzięki ich zaangażowaniu w mieście jak i w okolicy imprez nie doszło do zakłóceń ładu i bezpieczeństwa publicznego.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.32 MB)

Powrót na górę strony