Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląski policjant zajął II miejsce w Kolarskich Mistrzostwach Polski Policjantów Smochowice Tour 2018

Data publikacji 21.05.2018

Starszy sierżant Łukasz Wesołowski – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w jeździe indywidualnej na czas. Zawody odbyły się podczas XX Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Smochowice Tour 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

W dniach 19-20 maja br. w Smochowicach koło Poznania miał miejsce XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski Smochowice Tour 2018, o Puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu.

II miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w jeździe indywidualnej na czas zajął głogowski policjant st. sierż. Łukasz Wesołowski. Był to pierwszy start Łukasza Wesołowskiego w tego typu zawodach. Sukces policjanta jest tym większy, że jak sam podkreśla: „Większość zawodników jechała na typowych dla tej dyscypliny rowerach czasowych, które charakteryzują się inną geometrią ramy wymuszając w ten sposób u kolarza bardziej aerodynamiczną sylwetkę, rowery takie posiadają też specjalne zintegrowane kierownice, a także specjalne, lekkie koła z wysokimi stożkami wykonane zazwyczaj z karbonu, nie mówiąc już o specjalnych siodłach czy nawet płaskich aerodynamicznych bidonach. Jako jeden z nielicznych starowałem na typowym rowerze szosowym, któremu brakuje tych cech. Średnia prędkość jaką uzyskałem podczas jazdy indywidualnej to 39km/h/”.

To nie pierwszy sukces Łukasza. W lutym 2018 roku zajął drugie miejsce w finale Elite Race 2018 – międzynarodowych zawodów polegających na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. Podczas rozgrywanych w sierpniu 2016 roku w Przybyszewie Mistrzostwach MTB Policjantów, zajął również drugie miejsce.

Kolarstwo górskie to pasja starszego sierżanta Łukasza Wesołowskiego, który jest policjantem Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie pracuje jako dzielnicowy.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony