Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Bezpieczna DK-10” monitorowane z policyjnego helikoptera

Data publikacji 21.05.2018

„Bezpieczna DK-10” pod takim kryp. kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania, do których wykorzystano policyjny śmigłowiec. Akcja ta miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Dodatkowo policyjny helikopter został wykorzystany do zabezpieczenia międzynarodowego zlotu motocyklowego pn. „FH-DC SUPER RALLY”, który odbywał się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy.

W sobotę (19.05.18) na drodze krajowej nr 10 przebiegającej przez województwo kujawsko-pomorskie przeprowadzone zostały działania „Bezpieczna DK-10”. Działania rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 14.00. W ramach akcji funkcjonariusze z komend miejskich Policji w Bydgoszczy i Toruniu oraz powiatowych Policji w Lipnie oraz Nakle nad Notecią, przez które przebiega DK-10 monitorowali ruch na całej jej długości. Z myślą o bezpieczeństwie podróżujących na trasy wyjechała większa liczba patroli, a w powietrze wzbił się policyjny śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Helikopter był wykorzystywany przede wszystkim do monitorowania ruchu drogowego.

Policyjny śmigłowiec wzbił się w powietrze o godzinie 11.00 i rozpoczął podniebne patrolowanie drogi krajowej nr 10. Policjanci w ten sposób czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Takie działania oddziaływują prewencyjnie na kierujących pojazdami, bowiem uświadamiają im, że należy jeździć zgodnie z przepisami, bo wszelkie próby ich łamania mogą zostać zarejestrowane przez kamery helikoptera.

Dodatkowo, w celu zapewnienia bezpieczeństwa, policyjny śmigłowiec został wykorzystany do zabezpieczenia międzynarodowego zlotu motocyklowego pn. „FH-DC SUPER RALLY”, który odbywał się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy.

Podczas policyjnych działań czuwano nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów i zasad drogowych. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

W akcji łącznie wzięło udział 24 policjantów ruchu drogowego, którzy podczas akcji skontrolowali 292 pojazdy. W działaniach zostały wystawione 43 statyczne punkty kontroli prędkości. Funkcjonariusze ujawnili 116 wykroczeń polegających na zlekceważeniu obowiązujących ograniczeń.

Prowadzone działania ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.    

 

Bezpieczna Droga Krajowa nr 10 na terenie powiatu nakielskiego

Powrót na górę strony