Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kieszonkowiec” zatrzymany

Data publikacji 22.05.2018

Współpraca śródmiejskich oraz stołecznych policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem mniejszej wagi. Stefan D. ukradł pokrzywdzonej portfel z pieniędzmi i kartami płatniczymi, za pomocą których dokonał kilku nieautoryzowanych transakcji, wypłacając z konta kobiety ponad 5000 złotych. Za te przestępstwa 60-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku maja, na Placu Mirowskim pokrzywdzonej skradziono portfel. Kobieta zgłosiła sprawę na policję, a jej wyjaśnieniem zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni po wnikliwej analizie z nagrań monitoringu wytypowali osobę mającą związek z tym przestępstwem. Mężczyzna był już przez nich zatrzymywany w związku z innymi przestępstwami.

Kryminalni przekazali zdjęcia mężczyzny stołecznym wywiadowcom, którzy także rozpoznali na nich zatrzymywanego już wcześniej, tym razem za kradzieże kieszonkowe Stefana D. Policjanci z sekcji III wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 60-latka w jego mieszkaniu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem mniejszej wagi, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KSP/ek

Powrót na górę strony