Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał pijany 104 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 22.05.2018

28-letni mieszkaniec gm. Leoncin jechał seatem w terenie zabudowanym 104 km/h. Został zatrzymany przez policjantów WRD. Okazało się również, że kierowca po przebadaniu alkomatem miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i już stracił prawo jazdy. Nieodpowiedzialnemu 28-latkowi może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci drogówki prowadzili kontrole prędkości w Wilkowie Polskim gm. Leoncin. Po 9.00 zatrzymali kierowcę seata toledo, który w terenie zabudowanym jechał 104 km/h. Jak się okazało, 28-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy. Odpowie też za jazdę po pijanemu, a o jego losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

KSP/ek

Powrót na górę strony