Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie dwudniowych działań stołecznych policjantów związanych ze zdobyciem tytułu Mistrza Polski przez Legię Warszawa

Data publikacji 22.05.2018

Stołeczni policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni przez ostatnie dwa dni nałożyli 89 mandatów karnych, zatrzymali 1 osobę , sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Wszystko w związku ze świętowaniem zdobycia po raz 14. tytułu Mistrza Polski przez Legię Warszawa.

Kibice z wielką radością uczcili zwycięstwo swojej drużyny. Piłkarze Legii Warszawa po raz 14. zdobywając tytuł Mistrza Polski dali swoim fanom powód do świętowania. Kibice i zawodnicy zebrali się wczoraj na Pl. Zamkowym. Wśród wielu tysięcy osób, które przyszły na Stare Miasto, znalazły się osoby, wobec których niezbędne było podjęcie interwencji. Większość z nich dotyczyła spożywania alkoholu i stosowania środków pirotechnicznych. Łącznie nałożono 89 mandatów karnych, sporządzono 3 wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto po zakończeniu części oficjalnej na Pl. Zamkowym, część osób udała się na Bulwary Wiślane, gdzie zatrzymano 1 osobę za propagowanie ustroju faszystowskiego.

Działania policji nie ograniczały się wyłącznie do centrum miasta. Policjanci monitorowali trasy rozejścia się kibiców, podejmując interwencje tam, gdzie dochodziło do naruszenia prawa i natychmiast reagując na wszystkie zgłoszenia od mieszkańców stolicy.

KSP/ek

Powrót na górę strony